Stany zapalne skóry przebiegające z wysypką, świądem i obrzękiem

Pudroderm to płynny puder, który od 25 lat cieszy się zaufanie lekarzy i pacjentów. Specjalnie opracowany skład zawiera składniki, które niwelują ból i zapalenie skóry. Benzokaina działa miejscowo znieczulająco, co jest istotne przy bolesnej wysypce. Tlenek cynku ma właściwości ściągające, działa osłaniająco i przeciwbakteryjnie. Lewomentol powoduje miejscowe uczucie chłodu i działa przeciwświądowo. Wybierając lek na zapalenie skóry warto postawić na sprawdzony produkt leczniczy jakim jest Pudroderm.

Pudroderm w stanach zapalnych skóry i zmianach alergicznych

PUDRODERM jest złożonym produktem leczniczym o uzupełniającym się działaniu składników: miejscowo znieczulającym, przeciwświądowym, osłaniającym i ściągającym.

Layer
Layer
Layer
Layer
 • 1.
  Miejscowo znieczula
 • 2.
  Zmniejsza swędzenie
 • 3.
  Zmniejsza ryzyko zakażenia zmian skórnych
 • 4.
  Wywołuje miejscowe uczucie chłodu

Lek na wysypkę – ospa i półpasiec

Swędząca wysypka może pojawić się na skórze z powodu choroby zakaźnej. W takiej sytuacji warto wybrać sprawdzony sposób na zmniejszenie nieprzyjemnych objawów. Płynny puder może być stosowany pomocniczo przy leczeniu zmian, które pojawiają się na skórze podczas ospy wietrznej i półpaśca. Pudroderm zapewnia długotrwałe działanie kojąco-uśmierzające, które jest tak ważne dla pacjentów w każdym wieku. Bolesna wysypka wymaga odpowiedniego leczenia, a Pudroderm działa znieczulająco, przeciwświądowo, osłaniająco i ściągająco. Pudroderm można stosować u dzieci w wieku od 2 lat, gdy zachorują na ospę. Sprawdzi się on też u osób dorosłych chorujących na półpaśca. Płynny puder przyniesie ulgę w różnego rodzaju zmianach skórnych. Wyjątkiem będzie świąd psychogenny, który rozpoznaje się zazwyczaj po wykluczeniu zmian i chorób ogólnoustrojowych.

Pudroderm – sprawdzony środek na ukąszenia owadów

Swędzenie skóry może pojawić się po ukąszeniu przez owada. W okresie letnim każdy z nas jest narażony na ukąszenia komarów, meszek czy na użądlenia przez osy lub pszczoły. Można stosować różne metody ochronne, ale nigdy całkowicie nie uda się uniknąć kontaktu z owadami. Dotyczy to szczególnie dzieci. Jeśli na skórze pojawiają się swędzące krostki, trzeba działać szybko – najważniejsze jest zminimalizowanie nieprzyjemnych odczuć i chęci drapania. Warto wybrać sprawdzony produkt, taki jak Pudroderm – zmniejsza on swędzenie i miejscowo znieczula. Dodatkowo, dzięki działaniu ściągająco-osłaniającemu zmniejsza obrzęk i hamuje jego rozwój. Należy pamiętać, aby nie stosować środków takich jak Pudroderm u dzieci w wieku do 2 lat.

Alergia i wysypka – Pudroderm przynosi ulgę

Stany zapalne skóry, podczas których występuje wysypka, świąd i obrzęk mogą być wynikiem reakcji alergicznej. Wysypka alergiczna może być spowodowana przez wiele czynników. Kosmetyki, mydło, środki czystości, proszek do prania – to tylko część produktów, które u osób wrażliwych mogą wywołać zmiany alergiczne. Do powstawania wysypki alergicznej mogą przyczynić się także takie czynniki jak kontakt z sierścią zwierząt czy nadmierna ekspozycja na słońce. Wysypka może być także wynikiem spożycia pokarmu, na który dana osoba jest uczulona. Lek na wysypkę w przypadku reakcji alergicznej powinien zostać skonsultowany z lekarzem.

Istotnym elementem leczenia są kremy i maści stosowane miejscowo. Pudroderm sprawdza się jako preparat wspomagający leczenie skóry objętej stanem zapalnym. Płynny puder zmniejsza swędzenie i wywołuje przyjemne uczucie chłodu. W składzie Pudrodermu znajduje się benzokaina, która działa znieczulająco oraz lewomentol działający przeciwświądowo.

Pudroderm – wsparcie podczas naświetlań radiologicznych

Pudroderm może być także stosowany po naświetlaniach radiologicznych, pod kontrolą lekarską. Leczenie onkologiczne i radioterapia niosą za sobą konieczność przestrzegania odpowiednich zasad higieny oraz traktowania skóry w sposób delikatny. Zmiany skórne powstające po radioterapii zmniejszają komfort pacjentów. Dzięki swoim właściwościom kojąco-uśmierzającym, Pudroderm znalazł zastosowanie wśród pacjentów poddawanych radioterapii. Eliminuje on swędzenie oraz działa ochronnie i regenerująco.

Dowiedz się, jak działa Pudroderm 

stosowany pomocniczo

1Banner image
W ospie wietrznej i półpaścu
2Banner image
W stanach zapalnych skóry
w tym zmianach alergicznych
3Banner image
Po ukąszeniach owadów
4Banner image
Po naświetlaniach radiologicznych
Siedziba

Starpharma Sp. z o.o.
ul. Stawki 2, 23 piętro
00-193 Warszawa

Produkcja

Zakład Produkcyjny Starpharma
ul. Kościuszki 24
05-500 Piaseczno

Telefon / Fax / Email

tel.: 224036302
fax: 224036302

WWW